Váš systém pro výměnu bannerů

 
 
 
 
 

Úvodem

 

Vítejte na stránce, která se zabývá výměnou reklamních bannerů na partnerských stránkách.

Základní myšlenka výměny bannerů

Principem výměny bannerů je myšlenka: "Já na svém webu zobrazím banner s odkazem na tvůj web a ty zase na svém webu zobrazíš banner s odkazem na můj web. Tím zajistíme větší povědomí o našich webech."

Myšlenka je to jednoduchá a správná. Daleko lepší ale je neomezovat výměnu bannerů pouze mezi dvěma uživateli. Pokud si bude svůj banner vyměňovat větší množství vlastníků stránek, bude existovat reálná možnost mít svou reklamu na mnoha různých webech a oslovit tak mnohem více návštěvníků.

Jak ale ukazuje předchozí obrázek, větší množství účastníků vzájemné dohody ještě nemusí znamenat nutně větší výhodu. Nestačí se jen domluvit, čí banner bude kdo zobrazovat, ale je také potřeba každou chvíli tyto vazby měnit, aby se váš banner měl šanci dostat postupně na všechny stránky. Takové domlouvání více účastníků je v podstatě nereálné.

Nutnost prostředníka (koordinátora)

Domluva více majitelů stránek o vzájemné výměně bannerů se neobejde bez prostředníka, jako je například náš systém výměny. Namísto toho, aby každá stránka účastníka dohody komunikovala s každou, stačí komunikovat s prostředníkem, který vše zařídí. Koordinátor tedy určuje, čí banner se má zobrazit na které stránce. Musí mít přehled o tom, jakou velikost banneru má jeden partner k dispozici a pro jak velké bannery druhý partner vytvořil na své stránce prostor.

Prostředník ale také musí dbát na spravedlnost výměny. Platí jednoduché pravidlo: "Zobrazíš na svém webu více cizích bannerů, získáš za to jakési 'plusové body' (kredity), a tak se bude moci o to více tvých bannerů zobrazit na jiných stránkách."

Prostředník tedy musí schraňovat informace o stránkách, bannerech, výměnách a prostorech, hledá nejvhodnější zobrazení bannerů a počítá jejich množství pro každého partnera.

Pro koho je tedy naše stránka určena?

Je určena pro všechny vlastníky webových stránek, kteří by je rádi propagovali a dostali do povědomí více lidí, ale přitom se jim nevyplatí zaplatit si velkou reklamní kampaň.

V našem systému ale můžete propagovat nějakou svou akci, názor nebo myšlenku i bez nutnosti vlastnit webovou stránku. Stačí mít vytvořený banner, který umístíme na partnerské stránky. Ten bude buď odkazovat na váš e-mail (zájemce vám může napsat) anebo bude úplně bez odkazu (vlastně jen takový plakát se sdělením).

Naopak ti, kteří žádnou propagaci nepotřebují, ale mají na své stránce místo pro zobrazování cizích bannerů, si mohou díky spolupráci s naším systémem i nějaké peníze vydělat.

Ještě nejste naším partnerem?

V klidu si projděte celou stránku, přečtěte si informace v rubrice Pravidla pro uživatele, případně v jiných a potom se zaregistrujte. Systém je otevřený pro každého a registrace je zdarma. Dokonce dostanete do začátku nějaký dárek.

Těšíme se na spolupráci.

S pozdravem
Ing. Martin Horák